Ciśnieniowe i mechaniczne udrażnianie kanalizacji


Drożność kanalizacji jest podstawowym warunkiem skutecznego funkcjonowania wszystkich jej elementów. Choć na ogół kanalizacja raczej nie kojarzy się z czystością, w praktyce nie można dopuścić do zbytniego zanieczyszczenia ciągów kanalizacyjnych.

Podczas normalnej eksploatacji do rur dostają się przypadkowe odpady, mniejsze lub większe, a także często duża ilość zanieczyszczeń organicznych, które sprzyjają rozwojowi niektórych glonów. Wszystkie te zanieczyszczenia po pewnym czasie mogą zmniejszyć światło rury, co prowadzi do zaburzeń przepływu ścieków. Oczyszczenie kanalizacji przywraca pełną sprawność, a także minimalizuje ryzyko uszkodzenia wrażliwych elementów instalacji w przypadku niekontrolowanego przesuwania się odpadów wewnątrz kanalizacji.

Istnieją dwie podstawowe metody udrażniania kanalizacji: ciśnieniowe i mechaniczne. Najbardziej właściwą metodę dobiera się w zależności od typu rury, miejsca, rozległości oraz typu zabrudzeń. Metoda, która zostanie użyta, musi gwarantować maksymalną skuteczność.

Oczyszczona kanalizacja pozwala na zachowanie ostrzejszych norm sanitarnych, a także jest w stanie dłużej spełniać swoje zadanie bez konieczności wymiany któregokolwiek z jej elementów. Warunkiem skuteczności czyszczenia kanalizacji jest dobór właściwej, profesjonalnej metody oraz odpowiednia technika wykonania operacji.

Tagi:  udrażnianie kanalizacji Łódź, przepychanie kanalizacji Łódź, czyszczenie kanalizacji Łódź